Pályaválasztás stressz nélkül, okosan, a gyermekedre szabva

Karrier tesztre épített pályaválasztás - egyéni tanácsadás

7-11. osztályos diákok számára

Díjmentes szülőkonzultációval indul a folyamat.

Segíts a gyerekednek

SZÍVBŐL - szeretettel

LÉLEKBŐL - engedéssel

ÉSSZEL - átgondoltan

pályát választani!

A teszt lényege:

A tesztcsomag két részből áll:

1. kitölti a gyermeked és

2. Te, a gyermekedre vonatkoztatva te is kitöltesz egy tesztet .

A teszt eredménye megmutatja, hogy

#1 Milyen szakmák illenek a gyermekedhez a személyisége és érdeklődése alapján?

#2 Hogyan látod őt Te, mint szülő és hogyan tudsz segíteni számára a pályaválasztásban?

#3 Mire helyezze a hangsúlyt a tanulmányai, a tehetségének kibonatkoztatása során, hogy megvalósítsa céljait, elérje álmait.

Biztos vagyok benne, hogy szülőként szeretnéd, hogy

Egyeni pályaválasztási tanácsadás gondolkodás

6 érv, hogy miért van szükség pályaválasztási tanácsadásra
2024-ben?*****

#1 ÖNISMERET

A pályaválasztás ÖNISMERETI folyamat: szülőként a legnagyobb szereteteddel és őszinteségeddel mondhatod, a kamaszodnak, hogy milyen tehetséges… nem hiszi el. Kell a kívülről jövő impulzus, hogy gyermeked magabiztossága, önmagába vetett hite megerősödjön.

#2 LEHETŐSÉGEK ISMERETE

Rengeteg LEHETŐSÉG áll a mai gyerekek, fiatalok előtt. A “bőség zavara” ugyanúgy hátráltatja a választásukat, mint az információhiány.

#3 STRATÉGIAI GONDOLKODÁS

Érdemes megtervezni a gimnázium elkövetkező éveit. Vannak logikailag okos lépések, amik növelik a gyermeked felsőoktatásba jutásának esélyeit.

#4 HIBÁK KIKÜSZÖBÖLÉSE

A bonyolult rendszerek hibalehetőségeket rejtenek magukban. Ezeket pedig a legjobb szándékunk ellenére megtaláljuk. Évekre kiható következményei lehetnek egy-egy “pedig úgy értelmeztem, hogy…” lépésnek.

5# SZÜLŐ – GYEREK KAPCSOLAT

Javul a kapcsolatod a gyerekeddel, ha látja, hogy szakszerű, átgondolt módon segíted a pályaválasztását. A félreértések kiküszöbölhetők, ha ugyanazt a nyelvet beszélitek. 

#6 KREATÍV PÁLYAVÁLASZTÁS

A kreativitás az egyik legfontosabb képesség. A gyermeked munkavállalási esélyeit növeled, ha a kreativitását segíted kibontakozni. A különböző tantárgyak iránti érdeklődése egy rendszerbe foglalható, kreatív megközelítéssel.

2024-ben*****

Miért fontos hangsúlyozni, hogy “2024-ben”? Különleges időszakban vagyunk, amikor a technológiai fejlődés ugrásszerű növekedést mutat és nagyobb esélyt láthatsz az ember szükségtelenné válására, mint ahogyan korábban. Szeretném, ha Te, mint szülő és a gyermeked is megismernétek azokat a képességeket, készségeket, amelyek felvértezik a gyermekedet a munkaerőpiacon. Ehhez is hozzájárul az általam vezetett pályaválasztási tanácsadási folyamata.

palyavalasztas gyerek vagyak

Ez történik, ha gyermeked pályaválasztási tanácsadáson vesz részt:

#1 Átgondoltan és tudatosan választja ki, mire helyezi a hangsúlyt a tanulmányai, az érdeklődési területei és tehetsége fejlesztésében.

#2 Stresszmentessé válik a pályaválasztás folyamata.

#3 Javul a kapcsolatod a gyermekeddel.

Mostantól tudatosan készül a következő megmérettetésre és a jövőjére.
Motivált, elkötelezett lesz a saját célja mellett.

A pályaválasztási tanácsadás menete:

Első lépés a szülőkonzultáció a bejelentkezésedet követően, ahol egyeztetjük a következőket:
Második lépés az, hogy találkozom a gyermekeddel és elindul a közös munka:

Harmadik lépés a zárás, összegezzük, mi történt, mi változott a tanácsadás során – Veled és a gyermekeddel egyaránt.

A teljes folyamat időtartama: 5 óra + adminisztrációs támogatás:

Szülőkonzultáció: 30 + 60 perc

Gyermeked számára a teszt kitöltése és értékelése: 4 óra

+ adminisztrációs támogatás

Egy példa: szeretném, ha látnád, hogyan történik egy konzultáció. Az egyik 7. osztályos lány anyukája hozzájárult, hogy a záró konzultációról felvételt készítsek. Ebből osztok meg egy részletet. Fogadd szeretettel!

Vélemények és tapasztalatok arról, ahogyan dolgozom

“Sokat segített nekem a pályaválasztásban Zsuzsa, és tényleg hálás vagyok érte. Az E-felvi jelentkezés előtt volt egy rakás kérdésem, de ő mindent részletesen elmagyarázott, és még a kisebb aggodalmaimat is eloszlatta. Teljesen megnyugodtam, és most már biztos vagyok benne, hogy jól állítottam össze a jelentkezésemet.

Ami a jelentkezési folyamat bemutatását illeti, azt mondanám, hogy egyáltalán nem volt unalmas. Valahogy sikerült érdekessé tennie az egészet, és olyan hasznos információkat osztott meg, amikről eddig fogalmam sem volt. Egyszerűen magával ragadott a lelkesedése és a tapasztalatai alapján tett tanácsai révén.

Az, hogy érdekel a jövőm, már régóta tudom, de most éreztem először, hogy van valaki, aki tényleg segít abban, hogy megtaláljam az utamat. Nem csak a tanórákon, hanem később is elérhető volt, ha kérdésem volt, és mindig biztatott, hogy szánjak rá időt és energiát.

Összességében nagyon jó élmény volt vele dolgozni, és most úgy érzem, hogy felkészült vagyok az előttem álló kihívásokra. Köszönöm neki a támogatást és a bátorítást!” – Áron 18 éves
„Jó volt valakivel végre szellemileg kapcsolódni, nem felületesen beszélgetni, mélyebben belemenni a témákba. Feltérképezte a személyiségemet és az erősségeimet, rávilágított pár, számomra eddig nem ismert szakirányra. Úgy navigált engem a pályaorientáció világában, hogy közben nem éreztem az irányítást és a rábeszélést. Alapvetően magabiztosabban érzem magam, konkrét terv született a fejemben arról, hogy milyen iskolát, szakirányt jelöljek be.” – Bence 18 éves
„Zsuzsánál a fiam vett részt pályaorientációs tanácsadáson, az utolsó gimnazista évére készülvén. Csak ajánlani tudom Zsuzsát és az alkalmazott módszertanát. Attitűdje, a gyermekre való ráhangolódása nagyon pozitív élmény volt, szülőként is. A gyermek érdeklődését fenntartva erősítette meg az elképzeléseit a vágyott szakmákról és iskolákról, behozva különböző alternatívákat is. Célunk az volt, hogy megismerjük a lehetőségeket a képességekre alapozva. A Zsuzsával való beszélgetések közben a döntés megszületett és extra eredményként azt is elmondhatom, hogy a gyermek motiváltabban és céltudatosabban vágott bele az utolsó középiskolai évébe.” – Edit, egy érettségiző fiú anyukája

Magamról, hogy tudd, ki vagyok

1997-ben végeztem a debreceni, akkor még Kossuth Lajos Tudmányegyetem szociálpolitika és poltiológia szakán. Második diplomámat az International Business School-ban szereztem 2002-ben szervezetfejlesztő-szupervizor szakon.

1997-2008 között szervezetfejlesztői projektekben dolgoztam, közben fokozatosan helyeztem egyre nagyobb hangsúlyt a 1 on 1 szupervíziós munkákra. A gyermekeim születését követően adminisztraív munkakörökben dolgoztam, 2020 indítottam el a pályaválasztási- és karrier tanácsadói praxisomat.

Azóta 164 diákkal dolgoztam egyéni pályaválasztási tanácsadási folyamatban szülőkonzultációval kiegészítve. 16 általános- és középiskolai osztályban tartottam pályaorientációs foglalkozást.

Átfogó képben dolgozom, vagyis keresem az összefüggéseket, arra törekszem, hogy új nézőpontokat kínáljak a pályaválasztás során felmerülő helyzetekben, kérdésekben.

Van két fiam, 14 és 17 évesek, szeretném, hogy kiteljesedett életük legyen.

FB foto

Pályaválasztás stressz nélkül, okosan, a gyermekedre szabva

150.000,- Ft

Mi a csomag tartalma?

Hogyan vesszük fel a kapcsolatot?

1. A jelentkezési űrlapon megadtad az elérhetőségeidet. Először is kapsz egy e-mailt, amiben mindent részletesen leírok a tudnivalókkal kapcsolatban. Lehet, hogy lesznek speciális kérdéseid, kérlek ezeket jegyezd fel és az első konzultáción átbeszéljük.

2. Telefonon foglak keresni az első  szülőkonzultáció időpontjának az egyeztetése céljából.

3. Ezután indul a munka!

Gyakran ismételt kérdések:

Te: – Vannak ingyenes pályaorientációs foglalkozások. Miért
fizessünk Neked?
Én: – Igen, tudom. A kérdéssorok, amiket használok eddigi tanulmányaim és munkatapasztalataim összességéből állítottam össze. A tesztek a Magyarországon elérhető legprecízebb teszteket használom. 650 szakmával, valamint folyamatosan frissülő, a teljes hazai szakképzési és felsőoktatási intézményi és képzési portfólióval.
Nagyon tudok figyelni a gyerekekre.
Te: – Mi történik, ha a gyerek meggondolja magát jövőre és rájön, hogy még inkább valami egészen más irányba tanulna tovább, mint amit most választ?

Én: – Erre annál kisebb az esély, minél inkább átgondolja MOST azt, hogy mi az, ami őt érdekli, amiben tehetséges, ami illik hozzá és van lehetősége tanulni.

Ha mégis módosít, akkor az sokkal átgondoltabban fog történni, mintha most csak belevetné magát kedve szerint a választásba.
Te: – Nem olyan jó tanuló, nem hiszem, hogy tovább fog tanulni.

Én: – A tanulmányi eredmény mögött mi van? Ez a kérdés. Addig nem tud magabiztosan dönteni, amíg nem vizsgálja meg, miért “nem olyan jó” tanuló.
Te: – Úgyse az iskolában tanulják meg, amire az életben szükségük van. Felesleges ennyit foglalkozni ezzel az egész pályaválasztással.

Én: – A tanulás fontos. A tanulás jelenti a belépőt a jó középiskolákba, egyetemekre és a jól fizető munkahelyekre. Ez a cél, végül is! Ha olyan irányban tanul, ami érdekli, közel érzi magához, akkor gördülékenyebben halad a karrier útján. Nem pazarolja az idejét, energiáját olyan képzésekre, amiket csak úgy beírt, minden alap nélkül.
Te: – A szülőkonzultációnak mi az értelme? Ő (a gyerek) tanul tovább…

Én: – Nem ismerem a családotokat. Szeretném, ha egy tudatos átgondolási folyamat lenne a pályaválasztás és nem konfliktusforrás. Hogy ez teljesüljön, ismernem kell a főbb motivációidat, elvárásaidat a gyerekeddel kapcsolatban.
Te: – Van arra lehetőség, hogy az egész osztály számára tartsd meg a tanácsadást?

Én: – Igen. Ennek a kereteit közösen alakítjuk ki. Kérlek, írj nekem e-mailt a hello@morezsuzsa.hu címre ezt a kérdésedet röviden jelezve. Köszönöm!
Móré Zsuzsa